Online Vize Başvurusu

İletişim Numaramız
Çalışma Günleri

Paz-Cts: 09.00-19.30

ALMANYA VİZESİ

İşsizlik oranının düşük olması ve belirli alanlardaki iş sıkıntısı ile tanınan, dünyanın en çok turizm ve eğitim alanlarından biri olan Federal Almanya Cumhuriyeti, bazıları Schengen politikalarında benimsenen katı kurallar ve göçmenlik yasaları oluşturdu.

Almanya’ya vizesiz olarak girme ayrıcalığına sahip ülkelerin kategorileri ve vatandaşları varken, vize almak için vize almak amacıyla, görüşme şartlarını yerine getirmek ve görüşmelere devam etmek zorunda olan diğer kategoriler ve vatandaşlar da vardır. Batı Avrupa ülkesine giriş izni ile.

Kısa bir konaklama için Almanya’yı ziyaret etmeyi planlayan bir kişinin yapması gereken ilk şey kendilerine sormak: Kısa süreli Almanya vizesine ihtiyacım var mı? Bu soruyu cevaplamak için, Almanya’ya giriş amacını düşünmelisiniz. Kısa bir konaklama için, turizm / iş gezisi veya iş için gitmeyi planlıyorsanız, Almanya’ya kısa süreli vizeye ihtiyaç duyma şansınız daha yüksek olacaktır.

Almanya Vize Başvurusu

Almanya, Schengen Bölgesi’nin bir üyesi olarak, vize-feragat programının 62 ülkesindeki vatandaşların, önce vize alma zorunluluğu olmaksızın kendi topraklarına girmelerine izin veriyor. Almanya’ya kısa süreli giriş kurallarına göre, 62 üçüncü dünya ülkesinin sakinlerinin Almanya’ya vizesiz girmesine izin verilir ve 6 ay içinde 90 gün boyunca orada kalır. Bu süre zarfında, ziyaretçilerin çalışmasına izin verilmez, ancak iş yapabilirler.

Avrupa Komisyonu, söz konusu ülkelerin vatandaşlarının 2021 yılı Ocak ayından itibaren Schengen Bölgesi’ne girmelerine izin vermek için sahip olacakları Elektronik Seyahat Bilgi ve Yetkilendirme Sistemini (ETIAS) kabul etmiştir. 7 avro ve üç ila on yıl veya sahibinin pasaportunun sona ermesine kadar geçerli olacak. Biri elde etme prosedürleri çok basit olacak ve başvuru sürecinin 10 ila 20 dakika süreceği tahmin ediliyor.

Oysa bu vize muaf ülkelerden herhangi birinin vatandaşları Almanya’ya uzun süreli konaklamalar ve tıbbi tedavi, çalışma, iş, istihdam gibi amaçlarla girmek isterlerse, Almanya’da uzun süreli vize almak zorunda kalacaklardır.

Öte yandan, vatandaşlar Almanya’ya yaptıkları yolculuktan önce vize almaları gereken dünya ülkelerinin geri kalanı var. Almanya vizesi için başvuru süreci, Almanya vizesi için gerekli belgeleri toplama, bir röportaja katılma, Almanya Vize ücretini ödemeyi ve başvuruları hakkında bir karar beklemeyi içerir.

Birleşik Krallık, Schengen Bölgesi’nin bir parçası olmadığı ve 29 Mart 2019’dan itibaren Avrupa Birliği’nin bir parçası olmayacağı için, İngiltere’de yaşayan üçüncü dünya ülkelerinin vatandaşları ziyaret etmeyi planlayan en az üç aydır. Almanya’ya girebilmek için Almanya’nın vize alması gerekiyor. Birleşik Krallık vatandaşlarına göre, 2021’de tam olarak faaliyete geçtiğinde, büyük olasılıkla ETIAS programı kapsamında olacaklardır.

Almanya Vize Başvurusu: Turist / Ziyaretçi Vizesi

Almanya’ya Schengen Turizm / Ziyaretçi vizesi, sadece Almanya’yı değil, aynı zamanda 26 Schengen üyesi ülkeyi de ziyaret etme şansını veren Schengen ülkeleri tarafından kurulan bir vize. Yolcunun pasaportuna yapıştırılmış bir çıkartma şeklinde verilir. Turizm amaçlı Schengen vizesi ya da arkadaş ve aile üyelerini ziyaret etmek, sizi sadece Schengen bölgesi boyunca seyahat etmek ve gezmekle sınırlar. Schengen vizesiyle çalışma ya da ders çalışmasına izin verilmediğini, bu nedenle öğrenci vizesi ya da çalışma vizesi (ulusal vize) ya da giriş amacına göre vize için başvurmanızın zorunlu olduğunu lütfen unutmayın.

Almanya vize başvurusu Turizm / Ziyaretçi Vizesine ihtiyaç duyan Schengen devletleri tarafından kurulan kurallara ve politikalara bağlı olarak, Almanya’ya kısa süreli vizeye ihtiyacınız olup olmadığına bakılmaksızın, bunların hepsi sizin uyruğunuza / vatandaşlığınıza bağlıdır. Bu nedenle, bir vize başvurusu yapmadan veya Almanya’ya uçuş yapmadan önce, Almanya’ya vizeye ihtiyacınız olup olmadığını kontrol edin.

Almanya vize başvurusuna ihtiyaç duymayan ziyaretçiler:

Gezi ya da aile üyelerini ya da arkadaşlarını ziyaret etmek için Almanya’ya girmek için vize alması gereken yolcular, aşağıdaki kategorilerden birine ait olmalıdır:

 • Schengen Bölgesi vatandaşı
 • Schengen ülkeleriyle vizesiz rejim kurmuş ülkelerden birinin vatandaşı
 • Schengen devletleri ile vizesiz bir rejime sahip olmayan ancak şu anda Schengen Bölgesi’nde bulunan üçüncü dünya ülkesi vatandaşı
 • Schengen Vize tüm Schengen bölgesi için geçerli
 • Üye ülkelerden biri tarafından verilen Ulusal Vize
 • Üye devletlerden birinin kalıcı ikametgahı
 • 1 Ocak 2021’den başlayarak, bu kategoriye giren tüm yolcular, bölgeye girmelerine izin vermek için Schengen üye ülkelerinden herhangi birine seyahat etmeden önce bir ETIAS için başvuruda bulunacaklardır.

Almanya vize başvurusuna ihtiyacı olan ziyaretçiler:

Diğer yandan, seyahat edenlerin, üçüncü dünya ülkelerinin vatandaşları olan Almanya’ya seyahat etmeden önce bir Schengen vizesi almaları gerekecektir;

 • Schengen üye ülkeleriyle vize serbestisi anlaşması yok
 • Schengen ülkeleriyle vize serbestleştirme anlaşması var, ancak gezgin sınır muhafızları tarafından vizesiz girmekten geri çevrildi

Diğer tüm vize türlerinde olduğu gibi, Almanya vize başvurusu için gerekli belgeleri tamamlayabilmeniz için bir kaç ek vize belgesi gerekmektedir.

Almanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler:

 • Başvuru formu İngilizce veya Almanca olarak tamamlanmıştır. Form eksiksiz, dürüst ve doğru bir şekilde doldurulmalı, basılmalı ve sonunda imzalanmalıdır.
 • Pasaport büyüklüğü fotoğrafları. Lütfen bu fotoğrafların aynı olması gerektiğini ve Schengen ülkeleri tarafından belirlenen vize fotoğrafı şartlarını yerine getirdiğini unutmayın.
 • Geçerli ulusal pasaport. Pasaport, 10 yaşından büyük olmamalı ve vize etiketini ekleyebilmek ve diğer pasaport şartlarını yerine getirebilmek için en az bir boş sayfaya sahip olmalıdır.
 • Son üç ay için kişisel banka hesapları
 • Schengen Seyahat Sigortası. Sağlık sigortanızdan acil tıbbi tedavi kapsamını en az 30.000 € olarak belirten bir onay mektubu göndermelisiniz.
 • Konaklama kanıtı. Bu, Schengen bölgesindeki tüm konaklamanız için bir otel rezervasyonu veya herhangi bir Schengen ülkesinde yaşayan bir aile üyesinin veya arkadaşının davet mektubu olabilir.
 • Uçuş rezervasyonu kanıtı. Bunun gibi vize danışma hizmetlerini kullanabilir veya çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.
 • Finansal araçların kanıtı. Bu, üç aydan daha eski olmayan bir banka beyanı veya başka bir kişi tarafından yapılacak bir sponsorluk mektubu olabilir. Mektubun, sponsorun tüm seyahat boyunca yolcunun masraflarını karşılayacağını ve sponsorun banka beyanları tarafından desteklendiğini doğrulaması gerekir.
 • Çalışıyorsanız; Şirketinizin mektubunu bırakın.
 • No-itiraz belgesi. Öğrenci iseniz, okulunuz veya üniversiteniz bu sertifikayı size vermelidir. Bir çalışan iseniz, işvereniniz veya çalıştığınız şirket bu mektubu size vermelidir. Öğrenci değilseniz ve siz de çalışmıyorsanız, bu sertifika gerekli değildir.
 • Bir Kapak Mektubu. Bu kişisel kapak mektubu, Almanya’yı neden ziyaret etmek istediğinizi, orada ne kadar kalmayı planladığınızı ve orada ne yapacağınızı, diğerlerinin yanı sıra açıklamalıdır.
 • Davet Mektubu. Başvuru sahibinin Almanya’da ziyaret ettiği kişinin davet mektubu ya da özel konaklama şeklini alabileceği bir davet mektubu. Davet mektubu ayrıca adresi, konaklama süresini ve ev sahibinin iletişim bilgilerini içermelidir.
 • Medeni durum kanıtı. Bu bir evlilik belgesi, çocukların doğum belgesi, eşin ölüm belgesi, rasyon kartı (varsa), vb. Olabilir.
 • Ehliyetinizin ve / veya kullanım faturanızın adınız. Bu, vize başvurusu yapmayı planladığınız konsoloslukta ikamet kanıtı olarak gereklidir.

Küçükler için: Her iki ebeveyn tarafından imzalanmış form ve ebeveynlerin pasaport veri sayfasının kopyası

Güncellenmiş Almanya vize başvurusu için gerekli belgelerin tamamını konsolosluktan veya büyükelçilikten öğrenebilirsiniz.

Şimdi Randevu Oluştur

Online vize işlemleri için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

“Yurtdışına çıkış işlemleri için en önemli işin başında gelen vize çıkarma işlemimi sorunsuz şekilde bitmesini sağlayan ekibe teşekkürlerimi iletiyorum. İyiki varsınız. . ”

Gencer Çetin

( Kanada Öğrenci Vizesi )

WhatsApp WhatsApp'tan Yaz
Şimdi Ara!
Adres Tarifi