Online Vize Başvurusu

İletişim Numaramız
Çalışma Günleri

Paz-Cts: 09.00-19.30

AVUSTRALYA VİZESİ

5 Ekim 1967’de, Avustralyalı ve Türk hükümetleri, Türkiye’den insanların Avustralya’da yaşamak ve çalışmak için ilk yardımlı göçüne yol açan bir anlaşma imzaladılar. Son 40 yılda Avustralya’nın Türk toplumunun tarihini ve gelişimini vurgulamaktadır. Birçok Türk göçmen Avustralya’ya birkaç yıl kalmak niyetiyle gelse de, neredeyse hepsi akıllarını değiştirdi ve Avustralyalı olmayı ve kalmayı tercih etti. Bugün Avustralya’da yaşayan 60.000 civarında Türk-Avustralyalı var.

Avustralya’da yeni bir yaşam inşa ettiklerinde ve Avustralya’nın çok kültürlü topluluğuna yaptıkları başarıları ve katkılarını kutlarken, Türkiye’deki ilk Türk göçmenlerin karşılaştığı zorlukların olup olmadığı araştırılıyor.

Avustralyalılar kültürel olarak farklı bir karışımdır. Bugün, dört Avustralyalıdan, 21 milyonluk bir nüfustan neredeyse bir tanesi yurtdışında doğmuştur. Avustralya kültürel çeşitliliğe değer verir ve saygı gösterir. Dünyada göçmenlerin Avustralya’da sahip oldukları ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel katılım düzeyine ulaştığı az sayıda ülke var. Yine de gidip görmek için talep olduğundan vize almak gerekir.

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Turist ve İş Ziyaretçisinin Ziyaretçi vizesi, Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’da ikamet eden kişiler için Ankara’daki Avustralya Büyükelçiliği’nde işlenir. Ziyaretçi vizesi (sınıf 600) – Turist Akış insanlar tatil, eğlence için Avustralya’ya seyahat veya aile ve arkadaşlar ile değil iş veya tıbbi tedavi ile ilgili diğer amaçlar için ziyaret etmek içindir.

Ziyaretçi vizesi, İş Ziyaretçi Akışı kısa bir iş ziyareti için Avustralya’ya seyahat insanlar içindir. Bu, genel bir iş veya istihdam soruşturması, müzakereler yapmak, bir konferansa katılmak veya resmi bir delegasyonun parçası olarak seyahat etmeyi içerir. Bu Avustralya vize, Avustralya’da çalışmanıza izin vermiyor.

Sponsorlu Aile akışı, Avustralya’yı ziyaret etmek için ailelerini ziyaret eden kişiler içindir. Bir tahvil vermesi istenebilecek bir sponsorunuz olmalı. Bu uygulama Avustralya’da yapılmış ve işlenmiştir ve bilgi Ziyaretçi vizesinde bulunabilir. Avustralya’ya seyahat eden herkes, kimlik ve milliyetlerinin kanıtı olarak geçerli ve onaylanmış bir seyahat belgesi sunmalıdır. En yaygın ve tercih edilen seyahat belgesi pasaporttur, ancak diğer seyahat belgeleri de kabul edilebilir.

Vatandaşlık ülkenize bağlı olarak, aşağıda listelenen iki vizeden birini kullanarak Avustralya’yı da ziyaret edebilirsiniz. Aşağıdaki vizelerden birine uygun olup olmadığınızı belirlemek için bakınız.

Küresel Ziyaretçi Vize; Bu vizeye başvurmak için uygun bir ülkeden bir pasaport bulundurmalısınız.

Başvurunuzu ziyaretçi Avustralya vize için aradığınızda Avustralya dışında olmanız gerekir. Göçmenlik bürosuna gitmenize gerek yoktur ve pasaportunuzda damga veya etiket almayacaksınız. Ancak kayıtlarınız için size bir onay verilecektir.

Eğer ziyaretçi vizeniz varsa bu size şunları sağlar:

  • Ziyaretçi vizenizin verildiği tarihten itibaren 12 ay boyunca her ziyarette Avustralya’ya üç aya kadar girebilirsiniz.
  • Avustralya’da bir tatil veya aile ziyareti ve arkadaşları ziyaret edin
  • Avustralya’da bazı durumlarda üç aya kadar çalışma
  • Avustralya’daki iş ziyareti etkinliklerine katılmanız; Bir işletme veya kuruluşa hizmet vermemek veya hizmet sunmamak, kamuya mal veya hizmet satmayın.

Elektronik Seyahat Kurumu Vizesi; Bu vize, Avustralya’yı ziyaret etmenizi sağlar.

Ziyaret etmek veya iş amaçlı ziyaret etmek, İstediğiniz kadar, bir yıla kadar ve her ziyaret için üç aya kadar kalın. Bu vizede Avustralya’da çalışmamalısınız. Avustralya dışında belli bir ülkenin pasaport sahibi olmanız gerekir.

Avustralya Vize Başvurusu:

Çalışma ve Tatil vizesi, Avustralya’da 12 aya kadar seyahat etmek ve çalışmak isteyen en az 18 yaşında, ancak henüz 31 yaşında olmayan yüksek eğitimli insanlar içindir. Bu vize, tatilinizin maliyetini geçici veya geçici istihdam dönemlerinde tamamlamanıza olanak tanır.

Bu Avustralya vize başvurusu programı kapsamında bulunan ülkelerin çoğunda, yılda verilen Çalışma ve Tatil vizesi sayısı sınırlıdır.

Avustralya’da Çalışma Vizesi:

Aşağıdaki çalışma vizeleri, Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’da ikamet eden kişiler için Ankara’daki Avustralya Büyükelçiliği’nde işlenmektedir. Avustralya vize başvurularının kategorilerinden size en uygun olanını seçmeniz çok önemlidir.

19 Kasım 2016’dan itibaren, aşağıdaki alt sınıflara ait vize başvuruları çevrimiçi olarak yapılmalıdır. Avustralya vize başvurusu için gerekli belgelerinizi hazırlamanız gerekir.

  • Geçici çalışma (kısa süreli konaklama uzmanı) vizesi (alt sınıf 400); Bu vize, Avustralya’ya geçici olarak gelmek isteyen kişiler içindir. Kısa süreli, yüksek uzmanlık gerektiren, devam etmekte olan işleri üstlenmek, sınırlı şartlarda, Avustralya’nın çıkarlarıyla ilgili bir faaliyete ya da çalışmaya katılabilirsiniz.
  • Geçici İş (Uluslararası İlişkiler) (alt sınıf 403); Bu vize, Avustralya’ya geçici olarak gelmek isteyen kişiler içindir. İkili anlaşma ile ilgili olarak yabancı bir hükümeti temsil etmek veya bir Avustralya okulunda yabancı dil öğretmek.
  • Geçici Faaliyet (alt sınıf 408); Bu vize, Avustralya’ya geçici olarak gelmek isteyen kişiler içindir. Bir Avustralya organizasyonunun davetlisi olarak devam etmekte olan kültürel veya sosyal aktiviteye katılmak, Avustralya hükümeti tarafından onaylanan etkinliğe katılmak

Avustralya’da Eğitim Vizesi:

1 Temmuz 2016’da Avustralya, öğrenci vize işlemlerinde bir dizi değişiklik yaptı. Bu değişiklikler, basitleştirilmiş öğrenci vize çerçevesinin (SSVF) dahil edilmesini içeriyordu.

SSVF’nin altında; tüm uluslararası öğrenciler, seçtikleri dersten bağımsız olarak, tek bir Öğrenci vizesi (alt sınıf 500) için başvuruda bulunurlar. Tüm uluslararası öğrenciler, öğrenci vizelerine online başvurmak zorundadır. Öğrenciler kayıtlı bir ders çalışmasına kaydolmalı ve öğrenci vize başvurusunda bulunduklarında bir Kayıt Onayı sunmalıdır. Yeni bir göçmenlik riski çerçevesi, öğrencinin vize başvurusu ile sağlaması gereken İngilizce dil ve finansal kapasitenin kanıtlarını yönlendirmek için kullanılır.

Aile İçin Avustralya Vizesi:

  • Evli insanlar için, evlenmiş veya bir Avustralya vatandaşı, daimi ikamet eden ya da Yeni Zelanda vatandaşı ile fiili ilişkide olan kişiler için. Ortağı ve Aday Evlilik (alt sınıf 820, 801, 309, 100 ve 300) vize başvuruları gerekir. Avustralya Vize başvuru için gerekli belgelerin ücretinin ödenmesi de çevrimiçi olarak yapılmalıdır. Artık bu vizelere şahsen başvuramazsınız. Kağıt uygulamaları kabul edilmeyecektir.
  • Çocuk – Avustralya vatandaşı olan Avustralya vatandaşı, daimi ikamet eden ya da Yeni Zelanda vatandaşı olan ya da Evlatlık veya Yetim Bağımlı alt sınıflarının bağımlı çocuğu olarak göç eden çocuklar için de diğer; Diğer Aile vizesi başvuruları için Perth Vize ve Vatandaşlık Bürosu’na posta veya kurye servisi ile başvurulmalıdır.
  • Diğer Aile vizeleri için başvuru ve sponsorluk formları mevcuttur. Avustralya Vize başvuru için gerekli belgelerin ücretinin ödenmesi, çevrimiçi olarak yapılabilir. Çevrimiçi vize diğer Aile vizeleri için mevcut değildir, tamamlanmış formlar işlem ofisine gönderilmelidir.

Şimdi Randevu Oluştur

Online vize işlemleri için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

“Yurtdışına çıkış işlemleri için en önemli işin başında gelen vize çıkarma işlemimi sorunsuz şekilde bitmesini sağlayan ekibe teşekkürlerimi iletiyorum. İyiki varsınız. . ”

Gencer Çetin

( Kanada Öğrenci Vizesi )

WhatsApp WhatsApp'tan Yaz
Şimdi Ara!
Adres Tarifi