Online Vize Başvurusu

İletişim Numaramız
Çalışma Günleri

Paz-Cts: 09.00-19.30

BELÇİKA VİZESİ

Belçika favori bir Avrupa turizm merkezidir. Birçoğu ana şehirlerinde bulunan bir dizi önemli kültürel ve tarihi siteye sahiptir. Brüksel, Belçika’nın federal başkenti. Kareleri, anıtları ve muhteşem müzeleri ile bilinir. Belediye binası ve çevredeki yolların ve eski evlerin bulunduğu etkileyici ana meydan (Grand-Place), dünyanın en iyilerinden biridir. Brüksel aynı zamanda birçok ulusal ve yabancı şirkete, ana Belçika siyasi kurumlarına ve birçok Avrupa kurumuna (Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu, Bakanlar Konseyi) ev sahipliği yapmaktadır. Brüksel, Avrupa’nın hem siyasi hem de idari merkezidir.

Schelde Nehri üzerinde inşa edilen Antwerp, Belçika’nın en büyük ikinci şehridir. Dünyanın en önemli limanlarından birine ev sahipliği yapmaktadır ve önde gelen bir elmas merkezidir. Anvers aynı zamanda Flaman ustası Rubens’in de eviydi. Ghent de, Flandre Kontu’larının ortaçağ kalesi gibi bazı güzel tarihi eserlere sahiptir. Kentin eteklerinde düzenli olarak Belçika ve yabancı firmaların düzenlediği ticaret fuarlarına ev sahipliği yapan Flanders Expo sergi merkezi bulunmaktadır.

Kuzey’in Venedik’i’ lakaplı Bruges, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen eski şehirlerinden biridir ve dünyanın dört bir yanından gelen turistleri çekmektedir. Muhteşem kanalları, unutulmaz tekne gezintileri için bir ortam sağlar.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır?

2 Mart 2015’ten beri, belirli uzun süreli (D) Belçika vize başvurularının işleme alınması için bir katkı gerekmektedir. 1 Mart 2017 itibariyle, bu katkının miktarı 160 € ile 200 € arasında ve 215 ila 350 € arasında artırılacaktır. Bu katkı başvuru sahibi veya üçüncü bir kişi (aile üyeleri, tanıdık, sponsor, garantör vb.) Tarafından karşılanabilir. Bu katkı Belçika’daki Göçmenlik Bürosu’nun hesabına ödenmelidir.

Ödeme belgesi bu katkının sunulması gereken giriş sırasında vize uygulamasının başvuru sahibinin bir ödeme belgesi sunamaması halinde, Belçika vize başvurusu kabul edilemez olarak kabul edilecektir.

Bu katkı, uzun süreli vize işlem ücretinin üstüne ödenecektir (taşıma ücreti = yerel para biriminde 180 € karşılığı). İşleme ücreti, uygulama sırasında hala ödenmelidir. Kullanım bedeli için muafiyet, kişinin katkı payı için de muaf olduğunu ima etmemektedir. Bu nedenle, katkının miktarına ve bunun ne şekilde ödeneceğine ilişkin olarak Göçmenlik Dairesi’nin internet sitesine dikkatlice başvurmanızı tavsiye ederiz.

Devirle ilgili banka masrafları veya masrafları başvuru sahibi veya transfer işlemini gerçekleştiren kişi tarafından karşılanacaktır. Tam tutarı ödemediyseniz, ek tutarı aktarmanız için 30 gününüz daha olacaktır. Bu süre içinde tüm tutarın ödenmiş olduğuna dair bir kanıt sunmazsanız, ödenen tutar geri ödenmez ve Belçika vize başvurusu kabul edilmez. Belçika vizesinin reddedilmesi durumunda katkı da aynı şekilde karşılanmayacaktır.

Seyahat düzenlemelerinizi kolaylaştırmak amacıyla, Belçika Büyükelçiliği ve Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Belçika vize başvuruları için yeni bir hizmet başlattı. Bu yeni sistemde vize başvuruları VFS Global tarafından işletilen Vize Uygulama Merkezlerine yapılmalıdır.

Vize Bilgi Sistemi – VIS:

Vize Bilgi Sistemi (VIS), Schengen Ülkelerinin vize verilerini paylaşmasına izin veren bir BT sistemidir. VIS’in temel amacı vize verme sürecini basitleştirmek, dış sınırlarda kontrolleri kolaylaştırmak ve Belçika vize başvuru sahipleri de dahil olmak üzere ilgili herkes için güvenliği arttırmaktır.

Schengen Devletleri’nin Vize Bilgi Sistemi 11 Ekim 2011’den beri faaliyete geçti. Bu aşamaların daha geniş bir bölümünü VIS’e bağlayan aşamalı bir devir devam ediyor. VIS, bölgemizde 25/09/2014 tarihinde faaliyete geçecektir.

VIS, Schengen Devletleri konsolosluklarını ve harici sınır geçiş noktalarını merkezi VIS veri tabanına bağlayarak çalışır. VIS’in uygulanması vize başvuru sürecine çeşitli değişiklikler yapılmasını gerektirmiştir:

  • 25/09/2014 tarihinden itibaren, ilk kez kısa süreli vize başvurusu yapan (en fazla 90 gün) kişiler şahsen başvurmalıdır, böylece gerekli biyometrik veriler – on parmak izi ve dijital fotoğraf – toplanabilir.
  • VIS’de saklanan parmak taramaları, takip eden beş yıl içinde daha fazla vize başvurusu için tekrar kullanılabilir.
  • Yolcular Schengen bölgesine girdiklerinde, sınır yetkilileri kimliklerini VIS’e erişerek doğrulayabilirler.

Belçika’da Eğitim:

Belçika’da topluluklar, eğitim gibi bireylere yönelik hizmetlere ilişkin kararların alınmasından sorumludur. Bu nedenle Flaman Topluluğu, ülkenin Hollandaca konuşulan kısmındaki eğitimden sorumlu iken, Fransız Topluluğu, Belçika’nın Fransızca konuşulan kısmı ve Almanca konuşan Almanca konuşan topluluk için yetkili makamdır.

Belçika için giriş şartları; Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkeden vatandaşıysanız, Belçika topraklarına girmek için vize almanız gerekebilir. Vize ve ilgili konularla ilgili sorular için, ülkenizdeki veya komşu bir ülkedeki Belçika büyükelçiliği veya Belçika konsolosluğu ile iletişime geçmelisiniz.

Belçika vizesi başvuruları ile ilgili tüm bilgilere, Belçika’ya yabancıların erişim, ikamet ve yurtdışından uzaklaştırılması için yetkili Belçika makamı olan FPS İçişleri Bakanlığı Yabancılar Dairesi’nin internet sitesinde ulaşılabilirsiniz. Belçika’ya geldiğinizde, ülkenizin büyükelçiliği veya konsolosluğunun ayrıntıları da yararlı olabilir.

Yardımlar; Kalkınma İşbirliği alt sitesi, Belçika’da hibeler sunan tüm resmi kurumları listeler.

Konaklama; Birçok okul ve üniversite, öğrenciler için müsait odalara sahiptir ya da yerel olarak kiralanabilecek oda listeleri sunmaktadır. Bu nedenle, bu bilgileri öğrenmek için eğitim kurumunuza başvurmanız önerilir.

Flaman Topluluğu’nda Eğitim:

Flanders’da eğitim veren web sitesindeki tüm olasılıklara dair kapsamlı bir genel bakış bulacaksınız. Flanders’da Yüksek Öğrenim pdf formatında bir broşürdür. Bu broşür, Flaman eğitim kurumlarından alınabilecek çeşitli dereceleri ve diplomaları listeler ve açıklar. Ayrıca Flanders’daki çalışma seçenekleri yelpazesi hakkında bilgi sağlar. Broşür, yüksek öğretim kurumlarına kapsamlı bir genel bakış ve her tür kurs (örneğin hibeler) hakkında finansal bilgi verir.

Belçika’da Çalışmak:

Belçika’ya gelmek ve çalışmak için bir dizi şartla karşılaşmalısınız. Bu koşullar aşağıdaki üç temel faktöre bağlıdır;

  • Milliyetiniz ve ikamet ettiğiniz ülke,
  • Belçika’daki konaklamanızın uzunluğu,
  • Belçika’daki profesyonel statünüz (çalışan veya serbest çalışan)

Göçmenlik Bürosunda ve konsoloslukta, Belçika’da çalışmak için Belçika vizesi alma konusunda daha fazla bilgi bulacaksınız.

Not: Burada yazan bilgiler vize işlemleri için genel olarak istenilen belgelerdir. Güncellenmiş olarak istenilen belgeler için Konsolosluğa başvurunuz.

Şimdi Randevu Oluştur

Online vize işlemleri için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

“Yurtdışına çıkış işlemleri için en önemli işin başında gelen vize çıkarma işlemimi sorunsuz şekilde bitmesini sağlayan ekibe teşekkürlerimi iletiyorum. İyiki varsınız. . ”

Gencer Çetin

( Kanada Öğrenci Vizesi )

WhatsApp WhatsApp'tan Yaz
Şimdi Ara!
Adres Tarifi