Online Vize Başvurusu

İletişim Numaramız
Çalışma Günleri

Paz-Cts: 09.00-19.30

DANİMARKA VİZESİ

Tüm vize kategorileri için gerekli olan belgeler aşağıda yazıldığı gibidir. Lütfen aşağıdaki esasların başvurularını vize için gönderen tüm adaylar tarafından karşılanması gerektiğini unutmayın.

Danimarka Vize başvurusu tarihinden itibaren geçerli olan 3 aylık pasaport zorunludur, Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka / Danimarka Başkonsolosluğu, pasaportlara ek sayfalar kabul etmemektedir. Vize verilebilecek 2 boş sayfanız yoksa başvurunuzu göndermeden önce yeni bir pasaport alınmalıdır. Danimarka vize başvuruları, Danimarka’da beklenen varıştan üç ay önce daha erken teslim edilemez. Güvenlik nedenlerinden ötürü başvuru merkezlerinde sadece başvuru sahibine izin verilecektir. Herhangi bir aile, arkadaş vb. Bölgenin dışında kalmalıdır.

Aşağıdaki Büyükelçilik / Konsolosluktaki normal işlem süresi belirtilmiştir. Gün sayısı, başvurunun Büyükelçilik / Konsolosluktan alındığı gün sayılır:

  • DIS’e sunulması gerekmeyen vize başvuruları, İş ziyaretleri, 15 iş günü
  • DIS’e sunulması gerekmeyen vize başvuruları, Aile ve turist ziyaretleri, 15 iş günü

Büyükelçiliğin / Konsolosluğun başvuruyu Danimarkalı Göçmenlik Servisi’ne ibraz etmesi gerektiğini tespit ederse, Danimarkalı Göçmenlik Servisi’nde herhangi bir ek işlem süresinin yukarıdaki programa dahil OLMAYACAĞINI unutmayınız. Lütfen Dikkat: Tüm başvuru sahipleri Vize başvurularını Vize Başvuru Merkezine bizzat kendilerine bildiriniz. Uygulama merkezleri ayrıca İzlanda için başvuruları kabul etmektedir.

İşlenmiş pasaportlar Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Antalya’daki Danimarka vize başvuru Merkezlerinden 1100 – 1200 Saat – 1300 – 1600 Saatleri arasında toplanabilir. Başvuru sahipleri, Uygulamanızı Takip Et düğmesine tıklayarak uygulamalarının durumunu anında izleyebilirler.

Danimarka Vizesi ve İkamet İzni:

Danimarka temsilciliği tarafından verilen Danimarka vizesi, normal olarak tüm Schengen bölgesinde (Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda) kalma hakkını vermektedir. Danimarka aynı zamanda Türkiye’de Grönland, Faroe Adaları ve İzlanda adına vize vermiştir.

Kısa süreli vize başvuruları, çalışma ve ikamet izinleri kişisel olarak Ankara veya İstanbul’daki vize başvuru merkezlerinden birine ibraz edilmelidir. Danimarka ve bunun için koşullara kısa süreli vize veya ikamet izni almak için gerekli olanlarla ilgili bilgiler Danimarka Göç Servisinde bulunabilir.

Türk diplomat pasaportu sahipleri, hizmet pasaportları ve özel (yeşil) pasaportları için Danimarka ve İzlanda’yı ziyaret edebilirler. Danimarka vizesi olmadan 90 güne kadar.

Türkiye’de Kısa Süreli Vize Veya Oturma İzni Başvurusu:

Danimarka, Ankara İstanbul, İzmir, Antalya ve Gaziantep’te uygulama alanları vardır. Uygulama merkezleri kısa süreli vizeler, uzun süreli vizeler (ikamet) ve yeniden giriş izinleri başvurularını kabul etmektedir. Başvuruların sadece başvuru sahibinin kişisel olarak mevcut olması durumunda kabul edileceğini lütfen unutmayın.

Lütfen, ne Büyükelçiliğin, ne Konsolosluğun ne de uygulama merkezlerinin, Danimarka vizesi başvurularına yardımcı olmak ve ücret almak için teklif veren merkezlerin dışındaki kişilerle herhangi bir temas kurması veya işbirliği yapmaması gerektiğini unutmayın. Herhangi bir tavsiye, çeviri vb. Kendi sorumluluğunuzdadır. Tüm belgelerin sunulduğundan emin olmak için başvuru sahibinin tek sorumluluğu olduğunu lütfen unutmayın. İçeriği anladığınızdan emin değilseniz bir belgeyi asla imzalamayın.

Bir AB / AEA vatandaşı veya İsviçre vatandaşı olan aile fertleri tarafından Danimarka vize başvuruları Bir AB / AEA vatandaşı veya İsviçre vatandaşı olan bir aile üyesi, aile üyesine refakat eden veya katılma durumunda, AB düzenlemelerine uygun olarak işlenmiş Danimarka vize başvurusunda bulunma hakkına sahiptir. AB / AEA vatandaşı veya İsviçre vatandaşı, ikincisi Danimarka’da serbest dolaşım hakkını kullanıyor.

Sadece Oturma İzni İçin:

Yabancı bir uyruklu ikamet izni, ikamet izni uzatımı ve aile alanlarında daimi ikamet izni için başvuruda bulunulması durumunda, bir işçilere ödenecek ücretin – Büyükelçiliğe / Konsolosluğa ödenen ücrete ek olarak – ödenmesi gerekmektedir. Yeniden birleşme, çalışmalar ve çalışma. Ayrıca, bir kişi bir karara itiraz etmek veya bir davanın yeniden açılmasını talep etmek isterse, normal olarak bir işlem ücretinin ödenmesi gerekecektir. Şu andan itibaren bir başvuru göndermek için şu üç adımda aşağıdaki sırayla tamamlanmalıdır:

  • Kasa kimliği oluştur
  • Ücreti öde
  • Başvuruyu gönderin

Bazı Türk vatandaş grupları, Avrupa Komisyonu (şimdi AB) arasındaki Ortaklık Anlaşması uyarınca işlem ücretini ödemekten muaftır ve Türkiye, 12 Eylül 1963 tarihinde, 1970 tarihli “Ek Protokolü” ve 1980 tarihli 1/80 sayılı kararla ilgili olarak. Bir ücret ödemekten muaf tutulacak olan Türk vatandaşları hakkında Danimarkalı Göçmenlik Servisi’nin sitesinde bulunabilir.

Bir kişi başvuruda bulunursa, ücret ödemeden muaf olduğu ve ücretin ödenmesinden muafiyet hakkını ödemeden bir vakayı tekrar açmaya veya itirazda bulunmaya karar verirse, daha sonra, göçmenlik yetkilisi, kişinin daha fazla muaf tutulmadığını belirler. İtiraz / istek reddedilecektir. Bu gibi durumlarda, kişinin tekrar tüm süreci gözden geçirmesi gerekir; vaka siparişi kimliği oluştur, ücreti öde ve yeni bir başvuru / itiraz / talep gönder.

Bir kişi ücreti ödediyse, ancak göçmenlik yetkilileri, aslında, muaf olduklarını tespit ettikleri takdirde, ücret iade edilir.

Toprak Kararının Etkilerinin Hukuki Analizi:

Mülteci, Göç ve Entegrasyon İşleri Bakanlığı Danıştay, Avrupa Adalet Divanı’nın 9 Aralık 2010 tarihli kararının C-300 / 09-301 / davasındaki kararı da dahil olmak üzere AET ve Türkiye arasındaki Ortaklık Anlaşması’nda yer alan duruş hükümlerini yorumlamıştır.

Not: Burada yazan bilgiler vize işlemleri için genel olarak istenilen belgelerdir. Güncellenmiş olarak istenilen belgeler için Konsolosluğa başvurunuz.

Şimdi Randevu Oluştur

Online vize işlemleri için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

“Yurtdışına çıkış işlemleri için en önemli işin başında gelen vize çıkarma işlemimi sorunsuz şekilde bitmesini sağlayan ekibe teşekkürlerimi iletiyorum. İyiki varsınız. . ”

Gencer Çetin

( Kanada Öğrenci Vizesi )

WhatsApp WhatsApp'tan Yaz
Şimdi Ara!
Adres Tarifi