Online Vize Başvurusu

İletişim Numaramız
Çalışma Günleri

Paz-Cts: 09.00-19.30

ESTONYA VİZESİ

Estonya’ya ziyaret etmeden önce vize almanızın gerekli olup olmadığını bilmeniz gerekir. Avrupa Birliği (AB), Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ve bir Schengen Devletinin ikamet iznine sahip herhangi bir üçüncü ülke vatandaşı olan vatandaşların Estonya’ya girmek için vize almaları gerekmez.

AB ve AEA ülkeleri Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, Hollanda, İngiltere ve İsviçre.

AB / AEA / EFTA vatandaşı olan ve uyruğunun bulunduğu ülkenin geçerli pasaportunun yanı sıra 2004/38 / EC sayılı Direktif uyarınca verilen bir ikametgah kartı sunan bir aile üyesi Aile Ailesinin AB / AEA / EFTA vatandaşı veya AB / EEA / EFTA vatandaşı ile birlikte seyahat etmesi koşuluyla, bir AÇA Ulusal Aile Üyesi’nin İkametgah Kartı “, Estonya’ya vizesiz girebilir. Bu yönerge, kendi vatandaşı olduğu bir üye devlete taşınan veya içinde yaşayan bir AB / AEA / EFTA vatandaşı için geçerli olacaktır.

Schengen bölgesi 26 Avrupa ülkesinden (22’si AB ülkesi) oluşmaktadır: Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre ile birlikte Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve Hollanda.

Estonya Vize Başvurusu

Seyahat belgeleri, iç Schengen sınırlarında kontrol edilmese de, iç Schengen sınırlarını geçerken seyahat belgesi (pasaport veya ulusal kimlik kartı) taşımak hâlâ gereklidir. İlgili Schengen Devletinin polis veya göçmen memurları gibi yetkili makamlar, gerekirse seyahat belgelerini kontrol etme hakkına sahiptir. Sürüş lisansları, posta, banka veya vergi kartlarının geçerli seyahat belgeleri veya kimlik belgesi olarak kabul edilmemesi gerçeğine dikkatinizi çekeriz.

AB, AEA ve Schengen bölgesinden gelen vatandaşlara ek olarak, herhangi bir 180 günlük süre içinde 90 günden fazla olmayan bir süre boyunca bir Schengen bölgesine (Estonya dahil) girmek için vize gerekmemektedir.

Estonya Vize Başvurusu için gerekli belgeler:

 • Başvuru formu başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulması ve imzalanması gerekir.
 • Orijinal pasaport, son 10 yıl içinde verilmiş olup, ziyaretin bitiminden en az 3 ay sonra geçerlidir.
 • Önceki vizelerle pasaport / sayfaların biyo-veri sayfasının fotokopisi
 • 2 (iki) biyometrik fotoğraf
 • 6 aylıktan fazla değil, 35-40 mm genişliğinde, Hafif bir arka plana karşı alınan, Başınızın ve omuzlarınızın üst kısmına yakın bir şekilde yerleştirin, böylece yüzünüz fotoğrafın % 70-80’ini kaplar, Gözlük yok, fotoğrafın bu özellikleri taşıması gerekir.
 • Tüm Schengen Ülkeleri için geçerli olan ve tıbbi nedenlerle ülkeye geri gönderme, acil tıbbi yardım, acil hastane tedavisi veya kalış sırasında ölümle ilgili olarak ortaya çıkabilecek masrafları kapsayan, yeterli seyahat sağlık sigortası belgesi. Minimum teminat 30.000 EUR olmalıdır.

Estonya Vize başvurusu: Estonya’ya davet;

 • Uçuş ya da seyahat rezervasyonları ya da amaçlanan ulaşımın diğer kanıtı.
 • Geçim araçlarının kanıtı: örn.
 • Son üç ayda (banka tarafından damgalanmış ve imzalanmış) hesap devrinde banka hesap ekstresi ve
 • Düzenli gelir belgesi, örneğin son üç ayın maaş fişleri (veya benzeri).
 • Planlanan konaklama süresi için konaklama kanıtı

Estonya’ya ziyaretin amacı ile ilgili aşağıdaki belgeler, aşağıdaki kategorilerden biri ile sunulacaktır:

Estonya Vize başvurusu çalışma amacı için;

 • Ulusal mevzuata göre davet ve / veya garanti (Not: Üye Devletlerin elçilik ve konsolosluklarının web sitelerinde indirilebilir formlara ilişkin daha fazla bilgi ve link bulunmaktadır)
 • AB eğitimi, eğitim veya araştırma programları için:
 • Üniversiteden veya araştırma merkezinden davet mektubunun aslı
 • Türkiye Ulusal Ajansından (AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi) veya TÜBİTAK’dan vize başvurusunda bulunan bir kişinin bir Avrupa Birliği Programı tarafından desteklendiğini belirten resmi mektup.

Başvuru sahibinin kişisel durumuna ilişkin aşağıdaki belgeler, aşağıdaki kategorilerden biri ile sunulacaktır:

 • Başvuru sahibi bir öğretmen veya profesör olarak işe alınırsa
 • İşverenden mektup ve izin onayı
 • Sosyal güvenlik kayıt belgesi

Estonya Vize Başvurusu sahibi öğrenci ise; Orijinal öğrenci belgesi (Öğrenci Belgesi) ve ziyaret sırasında meydana gelen masrafları karşılayan kişinin noter onaylı beyannamesi (takma ad).

Estonya Vize Başvurusu sahibi reşit olmayan veya 18 yaşın altındaysa ve tek başına ya da yalnızca bir ebeveyn veya yasal vasi ile seyahat ediyorsa; Ailenin noter onaylı ifadesi (seyahat eden veli tek bir ebeveynse veya yalnızca ebeveyn yetkisini elinde tutuyorsa bu koşul geçerli değildir).

Kısa bir süre için Schengen bölgesine girmek ve kalmak için gerekli olan bir izin, örneğin; arkadaş veya akrabalarını ziyaret etmek, bir turist olarak, iş üzerinde bir konferansa katılmak ya da sadece ülkeyi geçmek için. Vize zaman sınırlıdır ve altı aylık bir dönemde en fazla 90 gün boyunca geçerlidir.

Schengen ülkelerinden herhangi biri tarafından verilen vize, diğerlerine yapılan ziyaretler için de geçerlidir. (İstisnai durumlarda, vize sadece ihraç eden ülkeye giriş için geçerli olabilir veya sadece pasaportun tüm Schengen ülkeleri tarafından onaylanmaması durumunda belirli ülkeler için geçerli olabilir). Türkiye’de ikamet eden Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları Estonya vize başvurusu yapabilirler.

Başvuru sahibinin Türkiye’de başvuruda bulunmak için yeterli gerekçeleri sunması halinde, yasal olarak mevcuttur. Ancak Türkiye’de ikamet etmeyen üçüncü ülke vatandaşları için geçerlidir.

Estonya vize başvurusu için gerekli belgeleri tamamlamadan vizenizi almanız zor olur. Estonya vize başvurusu için gerekli belgelerin güncellenmiş bilgilerini büyükelçilik veya konsolosluktan öğrenebilirsiniz.

Şimdi Randevu Oluştur

Online vize işlemleri için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

“Yurtdışına çıkış işlemleri için en önemli işin başında gelen vize çıkarma işlemimi sorunsuz şekilde bitmesini sağlayan ekibe teşekkürlerimi iletiyorum. İyiki varsınız. . ”

Gencer Çetin

( Kanada Öğrenci Vizesi )

WhatsApp WhatsApp'tan Yaz
Şimdi Ara!
Adres Tarifi