Online Vize Başvurusu

İletişim Numaramız
Çalışma Günleri

Paz-Cts: 09.00-19.30

İNGİLTERE VİZESİ

Birleşik Krallık Ziyaretçi Vizeleri, kısa süreli konaklamalar için Birleşik Krallık’a girmek isteyen birçok yabancının ihtiyacı var. İngiltere vizesine ihtiyacınız olup olmadığı, uyruğunuza, ziyaretinizin amacına ve ne kadar kalmanız gerektiğine bağlıdır. Birleşik Krallık Ziyaretçi Vizesi kategorisi, insanların tatil yapmasına, ailelerini ziyaret etmelerine, evlenmelerine, kısa bir kurs çalışması yapmasına, PLAB’ın yanı sıra başka pek çok amaca hizmet etmesine olanak veren bir dizi özel ziyaretçi vizesi içerir.

Genel olarak Ziyaretçi Vizeleri 6 ay geçerlidir. Bazı durumlarda, 1, 2, 5 veya 10 yıl gibi daha uzun süreler için verilebilirler. Ancak, uzun süreli vizesi olanlar, İngiltere’de sadece Akademik Ziyaretçiler ve okuldaki çocukların ebeveynleri haricinde sadece altı aylık dönemlerde kalabilir. Ülkeyi ziyaret edebilmek için, İngiltere’de arkadaşlarının veya ailesinin olması gerekmemektedir.

Turizm amaçlı bir Standart Ziyaretçi vizesi, başvuru sahiplerinin iş için ya da aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek, spor ve yaratıcı etkinliklere katılmak, özel tıbbi tedavi almak ya da yalnızca ülkeyi ziyaret etmek gibi başka nedenlerle İngiltere’ye seyahat etmelerini sağlar. Altı (6) aya kadar. İngiltere, peyzajı ve insanları açısından son derece çeşitlidir ve keşfedilip keşfedilebilecek zengin bir kültür, tarih ve doğal güzelliğe sahiptir.

Bu kategorideki tüm adaylar, Birleşik Krallık Göçmenlik Makamlarına, Birleşik Krallık’ta kamu maliyesine veya işine başvurmaksızın maddi bakımda kalabilecekleri ve uyum sağlayabileceklerini göstermelidir. Ancak, Birleşik Krallık’ta yaşayan aile üyelerinden yardım aldıklarını gösterebilirler. Bireyler, İngiltere’de yaşayan arkadaş ve aile ziyaret etmenin belirli bir amacı için seyahat edebilir.

Birleşik Krallık aile üyeleri başvuruyu, ziyaretin amacını, amacını ve mali yardım ve / veya konaklama açısından sağlayacağı desteği doğrulamak için bir davet mektubu sunarak sponsor olabilirler. Bu kategorideki başvuru sahipleri, Birleşik Krallık Göçmenlik Makamlarına, Birleşik Krallık’ta yaşayan aile üyelerinden / yardımlarından yararlanarak ya da kamu yardımı veya istihdama kaynak olmaksızın Birleşik Krallık’ta kendilerini maddi olarak koruyabilecekleri ve ikna edebileceklerini kanıtlamalıdır.

Aile ziyareti amaçları için bir Standart Ziyaretçi vizesi kapsamında hak kazanmak için karşılanması gereken temel şartlar vardır. Başvuru sahipleri sadece İngiltere’yi en fazla altı (6) ay boyunca ziyaret etmeli, finansal olarak kendilerini destekleyebileceklerini (gerekirse arkadaş ve aile desteğiyle) göstereceklerini ve yolculuklarının masraflarını karşılayabileceklerini göstermelidir. Birleşik Krallık’ta herhangi bir ücretli veya ücretsiz istihdam almamalıdırlar.

İngiltere Vize Başvurusu

Başvuruda bulunmak için, İngiltere’de yasal olarak en az 1 yıl çalışmış ve başvuruda belirtilen süre için aynı işveren için çalışmış bir Türk vatandaşı olmalıdır. Başvuru sahipleri, İngiltere’de varken herhangi bir göç yasasını ihlal ettikleri takdirde bu vize için başvuruda bulunamazlar. Bunun yerine, bu tür başvuru sahiplerinin başka bir çalışma vizesine başvurmaları gerekebilir.

Türk İşçi Vize Yetkileri;

Bir Türk İşçi Vizesi verilen adaylar, İngiltere’de 4 yıla varan bir süre için yaşamalarına ve çalışmasına izin verilmektedir. Bu vize için işlem ücreti yoktur ve başvuru sahiplerinin geçerli izinlerinin geçerlilik süresinin sona ermesinden önce İngiltere içinden başvurmaları gerekmektedir. Başarılı başvuru sahipleri, Birleşik Krallık’taki kaldıkları süre boyunca her türlü işi üstlenecekler. Başvuru sahipleri, eğer bu ülkede bulunan bağımlılarını, halihazırda Birleşik Krallık’ta bulunuyorlarsa dahil edebilirler ve eşlerini ve çocuklarını dahil ederler ve başvuru sahipleri bu kategoriye başka bir vizeden girebilirler.

İngiltere Vize başvurusu için gerekli belgelerin tamamını öğrenmek için güncellenmiş olan bilgilere de ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Birleşik Krallık’taki bir partner vize, Birleşik Krallık’taki eşleri, evlenmemiş veya aynı cinsiyetten olan partnerleri ile Birleşik Krallık vatandaşlarının veya daimi sakinlerinin aileleriyle birlikte gelip aileleriyle birlikte yaşayabilmelerini sağlar.

İngiltere Vize Başvurusu için gerekli belgeler; İş Ortağı Vizesi:

İş Ortağı vizesine hak kazanmak için, başvuru sahipleri, hali hazırda yaşamakta olan veya Birleşik Krallık’ta kalıcı olarak yaşamayı planlayan Birleşik Krallık vatandaşı veya daimi ikametgâhının uygun bir ortağı olmalıdır. Uygun bir iş ortağı, Eş (eş, eş veya sivil eş), Evlenmemiş veya aynı cinsiyetten bir partner; veya Nişanlı (e) veya önerilen sivil ortak.

İş ortağı vizesi başvurularının genellikle asgari bir yaşta olması, İngilizce dilinin, konaklama ve bakım (fon) gereksinimlerinin karşılanması ve ilişkilerinin var olduğunu ve doğası gereği gerçek olduğunu göstermeleri gerekir. İş ortağı vizesi başvuru sahiplerinin belirli sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılamaları gerekebilir.

  • Bir Partner vizesi, sahibine İngiltere’yle partnerleri arasında gelme ve yaşama hakkı verir. Bir partner vize, genellikle ilişki türüne bağlı olarak bir ilk deneme süresi için verilir.
  • Eş: 30 ay daha kalmak için daha fazla izin başvurusunda bulunmadan önce 33 ay. 5 yıl sonra, Belirsiz Kalmaya Devam için başvurabilirler.
  • Evlenmemiş veya aynı cinsiyetten bir partner: Daha 30 ay daha kalması için başvurmadan önceki 33 ay. 5 yıl sonra, Belirsiz Kalmaya Devam için başvurabilirler.
  • Nişanlı (e) veya önerilen sivil ortak: başvuru sahibinin partnerleriyle bir Ortak Ortaklık Kaydı’nı evlendirmesi veya üstlenmesi gereken 6 ay. Törenden sonra eş olarak partner vize başvurusu yapılabilir. Bu vize türü, sahibine İngiltere’de çalışma hakkı vermez.
  • 18 yaşın altındaki bağımlı ve bekar çocuklar, ebeveynlerine İngiltere’ye eşlik etmek için vize başvurusuna dahil edilebilir.
  • Bir Partner vizesi, bireylerin Birleşik Krallık’ta daimi ikamet izni vermesine imkan tanıyan Belirsiz Önleme İzni’ne (ILR) yol açabilir.

İngiltere Vize Başvurusu Öğrenci (Yetişkin) vizesi, bir Birleşik Krallık kurumunda tam zamanlı olarak 16 eğitim sonrası eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. Kademe 4 – Öğrenci (Yetişkin) vizesi esnektir ve öğrencilerin en az 6 ay süren kısa ve uzun süreli kurslara katılmalarına izin verir.

Yeterlilik kazanmak için, öğrencilerin lisanslı bir eğitim sağlayıcısından (sponsorluk) onaylanmış bir başvuruları olması, öğrenim görmeleri ve kendilerine ödeme yapabildiklerini göstermeleri ve kendilerini ödeyebildiklerini göstermeleri gerekmektedir.

  1. Kademe – Öğrenci (Yetişkin) Vizesi; İngiltere vize başvurusu için gerekli belgeler:

İngiltere Ev Ofisi, tüm başvuru sahiplerinin 4. Kademe (Yetişkin) kategorisi altında bir Öğrenci vizesine başvurmak için yerine getirmeleri gereken belirli şartları belirlemektedir.

Başvuru sahiplerinin, Birleşik Krallık Ev Ofisi tarafından lisanslı, onaylanmış bir BK kurumunda kabul edilmiş bir eğitim kursuna kabul edildiğini göstermeleri istenecektir. Başvuranlar ayrıca, İngiltere’de çalışırken, kısmen de olsa, yetişkin öğrenciler için izinli izin ve çalışma süresi dışında, kendilerini desteklemek için yeterli paraya (bakım) sahip olduklarına dair kanıt sunmalıdır.

  1. Kademe – Öğrenci (Yetişkin) Vize Yetkileri; Başarılı başvuru sahiplerine, başlangıç ​​derslerinin süresine uygun olarak bir vize verilecektir.
  2. Kademe – Öğrenci (Yetişkin) vizesi, öğrenciye Birleşik Krallık’ta bir eğitim üssünün geliştirilmesinde yarar sağlarken, öğrenim süresine bağlı olarak, dönemler boyunca haftada 10 ila 20 saat çalışmasına izin verilir. 4. Kademe – Öğrenci (Yetişkin) vizesi sahiplerinin, Birleşik Krallık Ev Ofisi’nden daha fazla izin almadan, tatil dönemlerinde tam zamanlı olarak çalışmalarına izin verilir.

Bazı durumlarda, lisansüstü öğrenciler, Birleşik Krallık’ta yerleşime yol açabilecek çalışma vizesi kategorisine geçebilirler.

Şimdi Randevu Oluştur

Online vize işlemleri için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

“Yurtdışına çıkış işlemleri için en önemli işin başında gelen vize çıkarma işlemimi sorunsuz şekilde bitmesini sağlayan ekibe teşekkürlerimi iletiyorum. İyiki varsınız. . ”

Gencer Çetin

( Kanada Öğrenci Vizesi )

WhatsApp WhatsApp'tan Yaz
Şimdi Ara!
Adres Tarifi