Online Vize Başvurusu

İletişim Numaramız
Çalışma Günleri

Paz-Cts: 09.00-19.30

İSVEÇ VİZESİ

İsveç’i ziyaret etmek için online başvuru da yapabilirsiniz. İsveç vizesi başvurunuzu, bulunduğunuz ülkede bir İsveç büyükelçiliği veya konsolosluğundan teslim etmelisiniz. Bazı elçilikler ve konsolosluklar genel bir çevrimiçi İsveç vize başvuru servisine sahiptir. Bu elçilikler aşağıda listelenmiştir.

Başvurunuzu göndermeniz gereken İsveç büyükelçiliği veya konsolosluk genel listesindeyseniz, elçiliğin veya konsolosluğun web sitesinde harici bağlantı, yeni pencerede açılır İsveç vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  • İsveç, başvurduğunuz ülkede başka bir Schengen devleti tarafından temsil ediliyorsa
  • Aynı zamanda İsveç’te çalışma iznine başvurursanız
  • Visa Kolaylaştırma Anlaşmasına göre ücret ödemek zorunda değilseniz.

Neden Elektronik Uygulama?

Çevrimiçi başvuru, bir başvuru göndermenin en kolay ve hızlı yoludur. Yaklaşık 15-30 dakika sürer. Online başvurduğunuzda, başvurunuz gerekli tüm bilgiler ve gerekli tüm belgelerin eklenmesi için otomatik olarak kontrol edilir. Bazı durumlarda, işlem başladıktan sonra bir uygulamanın desteklenmesi gerekebilir.

Çevrimiçi Başvuru İçin Şartlar;

Online başvuruda bulunabilmek için, 18 yaşına ulaşmış, geçerli bir e-posta adresiniz var. Vize veya Mastercard / Eurocard kartı ile başvuru ücretini ödeyebilir. İnternet ödeme için kart etkinleştirilmelidir. Eklenecek belgeleri tarayabilir veya fotoğraflayabilir.

Çevrimiçi başvururken aklınızda bulundurmak için;

İlk önce kayıt olmalısınız. Bunu yaptıktan sonra, sağladığınız adreste bir kullanıcı adı, şifre ve başvuru formuna bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız. İsveç Göçmenlik Bürosu’ndan bir e-posta alamıyorsanız, bunun nedeni şu olabilir. E-posta programınızda spam filtresi e-postayı spam olarak algıladı. Bu nedenle, spam klasörünüzü kontrol etmelisiniz. Bilgileri doldurmak için sayfa başına 1,5 saatiniz var.

Uygulamada ileri veya geri gitmek için sadece formdaki düğmeleri kullanın; Bunun için tarayıcı düğmelerini kullanmayın. Başvurunuzu kesintiye uğratırsanız veya teknik zorluklarınız varsa, yazdığınız bilgilerin silinmediğinden emin olmak için 48 saat içinde tekrar giriş yapmanız gerekir. Bir kullanıcı olarak kayıt olurken aldığınız e-postadaki bağlantı ile giriş yapın.

Şifrenizi unuttuysanız, kullanıcı olarak kayıt olurken aldığınız e-postadaki bağlantıyı kullanarak değiştirebilirsiniz. Tüm soruları dolduktan sonra, uygulamanın doğru şekilde doldurulduğunu iki kez kontrol etmek iyi bir fikirdir. Başvurunuzu bir İsveç Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna yazdırıp göndermelisiniz. Uygulamayı onayladıktan sonra artık herhangi bir bilgiyi değiştiremezsiniz. Ayrıca herhangi bir belgede gönderebileceksiniz.

Başvurunuz bittiğinde, e-posta adresinize bir onay alacaksınız. İsveç Göçmen Ajansı’ndan bir e-posta almazsanız, bunun nedeni e-posta programınızdaki spam filtresinin e-postayı spam olarak algılaması olabilir. Bu nedenle, spam klasörünüzü kontrol etmelisiniz. İsveç büyükelçiliği veya konsolosluğunu ziyaret edin.

Başvurunuzun işlenmesi için, başvurunuzu göndermeyi seçmiş olduğunuz elçiliği ziyaret etmelisiniz. Burada kendinizi tanımlamanız, fotoğraflamanız ve parmak izinizi tutmanız ve uygulamaya ekli belgeleri doğrulamanız gerekir. Başvuruda girdiğiniz pasaport geldiğinizde yanınızda getirilmeli ve seyahat bittikten sonra üç ay geçerli olmalıdır. Ayrıca basılı uygulamayı da getirmelisiniz.

Elçiliklerin açık olduğu saatler ve ziyaretiniz için nasıl rezervasyon yapacağınız hakkında bilgi almak için lütfen yukarıda listelenen ilgili elçiliklerin web sitelerine bakın.

Belgeleri Ekle;

Çevrimiçi uygulamanıza ek olarak gönderdiğiniz belgeler pdf, doc, docx, jpg, png, rtf veya txt biçiminde olmalıdır. Dosya adında sadece Latin karakterler kullanılabilir. Bir belge iki megabayttan (MB) fazla olamaz.

Bazı web tarayıcılarında formları açamayacağınızı ve tamamlayamayabileceğinizi unutmayın. Daha sonra bunları bilgisayarınıza kaydedebilir ve Acrobat Reader gibi bir pdf programı ile açabilirsiniz. Ayrıca, formları başka bir web tarayıcısında açmaya da çalışabilirsiniz. Formları Acrobat Reader’ın en son sürümünde açarsanız, doldurulmuş formu da kaydedebilirsiniz.

Eklediğiniz belgelerdeki bilgilerin net bir şekilde göründüğünü kontrol edin. Pasaport fotokopilerinde, pasaport sayfalarının üstündeki ve altındaki rakamlar ve karakterler de açıkça görülmelidir. Belgeler, yetkili bir tercüman tarafından İsveççe veya İngilizce’ye çevrilmelidir. Her zaman orijinal belgenin bir kopyasını eklemelisiniz.

Sizi Temsil Edecek Vekaletname;

Göçmenlik Dairesinde sizin durumunuzda bir başkasını temsil etmesini istiyorsanız, birisine vekalet verebilirsiniz. Vekaletname, bir başkasına başvuruda bulunma, bir kararın gerekçeleri hakkında tavsiyede bulunma veya sizin adınıza bir karara karşı itiraz etme hakkı verebilir. Vekaletname, bir başkasının vekaletini veren kişi olarak sizin tarafınızdan imzalanmalı ve imzalanmalı ve Göçmenlik Dairesi tarafından talep edilmesi halinde asıl olarak sunulmalıdır. 18 yaşın üzerindeyseniz ve ailenizin bir üyesinin sizi temsil etmesini istiyorsanız, ayrıca bir vekaletname sunmanız gerekecektir.

Başka bir kişiye vekalet vermek için, Vekaletname formunu kullanabilirsiniz. Çalışma, çalışma, bağlantı veya ziyaret gerekçesiyle oturma izni başvurusunda bulunduysanız form sizin için geçerlidir.

Kullanıcı Şartları ve Koşulları; Online başvuru yapmak için kullanıcı şartlarını ve koşullarını kabul etmelisiniz. Bir kullanıcı olarak kayıt olduğunuzda bunu yaparsınız.

TURİST VİZELERİ

İsveç’i turist olarak ziyaret ediyorsanız ve AB üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşıysanız, İsveç vizesi almanız gerekebilir. İsveç vizesi, belirli bir ülkede seyahat etmek ve sınırlı bir süre kalmak için izin belgesidir. İsveç vizesi verilebilmesi için, tutmanız ve ev seyahatiniz için yeterli paranız olduğunu göstermelisiniz. Ayrıca, İsveç ziyaretiniz sırasında hastalanırsanız, masrafları karşılayan sağlık sigortasına da ihtiyacınız vardır.

Acil tıbbi yardım, acil yatış veya tıbbi geri dönüş nedeniyle ortaya çıkabilecek maliyetleri kapsayan bireysel tıbbi seyahat sigortası. Sigorta en az 30.000 Euro’luk masrafları karşılamalı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.

İsveç elçilikleri ve konsolosluklarının gereksinimleri; Bazı gereksinimler ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Bu nedenle, sizin durumunuzda neyin geçerli olduğunu kontrol etmeniz önemlidir. Koşullar mevcut koşullara bağlı olarak değişebilir.

Bazı ülkeler için özel anlaşma; Özel kurallar nedeniyle Vize Kolaylaştırma Anlaşması Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Gürcistan, Makedonya, Moldova, Karadağ, Rusya, Sırbistan ve Ukrayna vatandaşları için bu ülkelerde ve AB arasında imzalanan geçerlidir. Bu anlaşma hakkında daha fazla bilgi, bu ülkelerdeki AB Üye Devletleri’nin elçiliklerinden ve konsolosluklarından alınabilir.

Vize Başvurusu; Vize başvurunuzu bir İsveç büyükelçiliği veya konsolosluğa teslim etmelisiniz. Bazı ülkelerde, İsveç başka bir Schengen ülkesi tarafından temsil edilmektedir. İsveç’in kendi büyükelçiliği veya konsolosluğunun olmadığı ve başka bir ülke tarafından temsil edilmediği ülkeler de vardır. Bu durumda, bir vize başvurusu teslim etmek isteyen herkes bir İsveç elçilik veya başkonsolosluk orada en yakın ülkeye seyahat gerekir.

Vize başvurunuzu başka bir Schengen ülkesinin yurtdışındaki misyonunda teslim etmeyi düşünüyorsanız, misyonla önceden iletişime geçmelisiniz. Bu gibi durumlarda, uygulanacak olan bu ülkenin belgesel gereksinimleridir. Belgeler ayrıca o ülkenin diline tercüme edilmelidir.

  • Vize başvurusu yapmak için, Schengen Vize Başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
  • Başvurunuzun tamamlandığından emin olun
  • Yetkililerin başvurunuzu işleme koymasını sağlamak için, açıkça belirtmeniz gerekir
  • Düzgün baktığınız ve altı aydan fazla olmayan iki vesikalık fotoğraf
  • Büyükelçiliğin isteyebileceği diğer belgeler.
  • Schengen Vize başvurusu, 119031 form numarası (İngilizce)PDF

Ne Kadar Sürer?

Normalde iki hafta içinde bir cevap alacaksınız, ancak işlem süreleri büyükelçilikler ya da konsolosluklara göre değişebilir. Haziran-Ağustos tatil döneminde, işlem süresi daha uzun olabilirdi. Bununla ilgili güncel bilgiye ihtiyacınız varsa, başvurunuzu işleyecek olan İsveç büyükelçiliği veya konsolosluğa başvurunuz. İsveç büyükelçiliği veya konsolosluk generali sizin başvurunuzu İsveç Göç Ajansına gönderirse, süreç daha uzun sürebilir. Vize başvurunuzu zamanında alacağınızdan emin olmak için başvurunuzu en az iki ay önce İsveç’e seyahat etmeden önce göndermelisiniz.

Vize Kararları;

Davaların büyük çoğunluğunda, elçilik veya konsolosluk genel kararı verir. Bazen diğer Schengen ülkeleriyle bazı çekler yapar. Yurtdışındaki misyon başvurunuzu nasıl değerlendirecek konusunda kararsız ise, başvuru kararı verecek olan İsveç Göç Kurumu’na gönderilebilir. Vize başvurusu yapan çoğu kişi başarılıdır. Karar verme yetkisi, ziyaretinizden sonra Schengen bölgesinden ayrılma olasılığının bulunmadığına ve ziyaretinizin amacının uygulamanızda belirtildiği gibi olmadığına karar verirse başvurunuz reddedilebilir. Üye Devletlerin Schengen bölgesine girmesine izin verilmeyen kişileri kaydettiği SIS bilgisayar sisteminde (Schengen Bilgi Sistemi) listeleniyorsanız, reddedilebilir.

Giriş vizesi için geçerlilik süresi;

Vize, Schengen ülkelerinde 180 güne kadar 90 güne kadar geçerlidir. Eğer 90 gün boyunca Schengen bölgesinde olsaydınız, yeni bir Schengen vizesi verilebilmesi için bölgeyi 90 gün boyunca terk etmelisiniz. Schengen ülkelerinde kalmanıza izin verilen gün sayısı, pasaportunuza yapıştırılmış olan vize etiketinde belirtilir. Günler, etikette belirtilen süre boyunca kullanılabilir. Bu süre genellikle Schengen ülkelerini ziyaret edebileceğiniz gün sayısından daha uzundur. Bu, öngörülemeyen bir şey olursa, seyahat tarihinizi değiştirme imkanına sahipsiniz.

Bir veya birden fazla giriş veya çıkış için vize geçerli olabilir. Vize etiketiniz, geçerli olduğu sırada Schengen ülkelerine kaç kez girip çıkabileceğinizi belirtir. İsveç’e düzenli ziyaretçi iseniz, birden fazla giriş için geçerli olan Schengen vizesine başvurabilirsiniz. Birden fazla girişe sahip vize, en geç 180 gün içinde en fazla beş yıl süreyle 90 güne kadar süren ziyaretler için geçerli olabilir.

Vize başvurunuz sadece belirli ülkeler için geçerli olabilir. Vize alırsanız, diğer Schengen ülkelerini de ziyaret edebilirsiniz. Bazı istisnai durumlarda vizeniz SIS’e (Schengen Bilgi Sistemi) kayıtlı iseniz ya da tüm Schengen ülkelerinde pasaportunuz kabul edilmediyse, sadece İsveç veya belirli Schengen ülkelerindeki girişler ve konaklamalar için geçerli olabilir. Vize sürenizi hesaplayın. Schengen bölgesine tekrar girip, kaç gün kalabileceğinizi öğrenmek için AB Schengen hesap makinesini kullanabilirsiniz.

Daha uzun konaklamalar; İsveç’te 90 günden uzun bir süre kalmayı planlıyorsanız, bir ziyaretçi ikamet iznine başvurmanız ya da, özel nedenler varsa, daha uzun bir süre için vizeniz olması gerekir (bir D vizesi).

Şimdi Randevu Oluştur

Online vize işlemleri için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

“Yurtdışına çıkış işlemleri için en önemli işin başında gelen vize çıkarma işlemimi sorunsuz şekilde bitmesini sağlayan ekibe teşekkürlerimi iletiyorum. İyiki varsınız. . ”

Gencer Çetin

( Kanada Öğrenci Vizesi )

WhatsApp WhatsApp'tan Yaz
Şimdi Ara!
Adres Tarifi