Online Vize Başvurusu

İletişim Numaramız
Çalışma Günleri

Paz-Cts: 09.00-19.30

NORVEÇ VİZESİ

Norveç’in doğal harikalarını tecrübe etmek isteyen turistlerin vize alması gerekir. Norveç’in gerçekten yüce ve sakin bir yer olduğu belirtilir. Norveç’e gittiğinizde fiyortların keyfini çıkarın, temiz dağ havasını soluyun ve kuzey ışıklarını da hayretle izleyin. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan fiyortlar, geleneksel Norveç’in güzelliğinin simgesidir. Fiyort bölgelerinin vahşi manzaralarına kendi başınıza veya rehberlerinize göre kolayca ulaşılabilir. Başkent Oslo’da kentsel yaşam ve yakalayıcı mimari doğa deneyimleriyle el ele gider.

Norveç’te son yıllarda bir mutfak devrimi sessizce gerçekleşti ve Norveç yemek gelenekleri ve malzemelerinin yeni bir gurur kaynağı doğdu. Restoranlar ve yiyecek festivallerinde yerel ve organik yiyecekler servis edilir. Yaz günlerinde uzun ve gece boyunca ülkenin her yerinde ışık vardır ve gece yarısı güneşinin hiç olmadığı bir kutup çemberinin üzerinde. Kış aylarında kuzey ışıklarıyla karşılaşabilir veya Norveçliler gibi doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Kayak yapmaya gidebilirsiniz.

Norveç Vizesi Başvurusu

Bir turistin Norveç vizesi, 180 gün boyunca 90 güne kadar Norveç veya diğer Schengen ülkelerinde kalmanıza izin verir. Bir oturma izni size Norveç’te çalışma ve 90 günden uzun süre kalma fırsatı verir.

Ankara’daki Norveç Büyükelçiliği, Türkiye, Azerbaycan, Suriye ve Ukrayna’dan vize ve ikamet izni başvurularının yürütülmesinden sorumludur. Ek olarak, Büyükelçiliği Gürcistan ve Türkmenistan’dan ikamet izni başvuruları alır. Türkiye’nin vatandaşları bir Norveç vizesi başvurusu yapmak zorundadır.

Diğer ülkelerin vatandaşları için;

Vatandaşları AB / AEA ülkeleri ve vize muafiyet anlaşması olan ülkeler Norveç’i ziyaret etmek için Norveç vize başvurusu yapması gerekmiyor. Diğer tüm ülkelerin vatandaşlarının bir ziyaretçinin vizesine ihtiyacı vardır.

Norveç Vize başvurusu için gerekli belgeler; Norveççe veya İngilizce olmayan tüm gerekli belgeler İngilizce’ye çevrilmelidir. Tüm materyalleri kullanamazsınız. Bazı kurallar vizesiz seyahat için geçerlidir. Türk diplomatik, hizmet veya özel pasaport sahipleri 90 güne kadar olan konaklamalarda vizeden muaftır. Norveç Vize Başvuru sahipleri başvurularını Ankara, Antalya veya İzmir’deki Norveç Vize Başvuru Merkezlerimizden biri aracılığıyla sunmalıdırlar.

Ukrayna ve Azerbaycan’dan gelen başvurular Norveç vize başvuru sahiplerini kendi ülkelerinde VFS aracılığıyla ibraz etmek zorundadır, ancak Ankara’daki Norveç Büyükelçiliği’nde işlenecektir.

Norveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler:

 • Seyahat etmeden önce, önceden ve en geç 15 gün önce başvurmalısınız. Uygulamanızı planlanan kalkıştan üç ay öncesine kadar gönderebilirsiniz.
 • Vize verilinceye kadar biletinizi almamanızı tavsiye ederiz.
 • Gerekli belgeleri teslim etmeden önce, başvurunuzu çevrimiçi olarak kaydettirmelisiniz. Belgelerinize elinize geçtiğinizde, parmak izi vermeniz istenecektir.
 • Ek belgeler sunmanız veya görüşme için gelmeniz istenebilir.
 • Seyahat etmeden önce üç aydan daha fazla bir süre geçmemelisiniz. Uygulamanızı planlanan kalkıştan üç ay öncesine kadar gönderebilirsiniz.
 • Norveç Vize başvurusunda bulunmak isteyen adayların vize almadan önce mutlaka ne amaçla vize başvuru yapmak istediğini belirtmesi gerekir. Belirlenen yönergeler, belgelerinizi doğru şekilde hazırlamanıza yardımcı olmak ve uygulamanızın eksik olma risklerini azaltacak ya da işlem süresi gerekenden daha uzun olacak.

Norveç Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lütfen sadece Norveç’in seyahatin ana varış noktası olan başvurularının Vize Başvuru Merkezlerinde verilebileceğini unutmayın. Türk vatandaşları ve Türkiye’de yasal olarak ikamet eden kişiler Türkiye’den vize başvurusu yapmak için ya Türkiye vatandaşı olmanız ya da burada yasal olarak ikamet etmelisiniz.

Suriyeli vatandaşlar; Suriyeli vatandaşlar, yabancılar için bir kimlik kartı veya Suriyeli mültecilerin Türk makamlarından bir sicil kartı varsa başvurabilirler.

Irak vatandaşları; Irak’tan sorumlu Amman’daki (Ürdün) Norveç Büyükelçiliği. Bu nedenle, Irak’ta ikamet eden kişiler Amman’daki Kraliyet Norveç Büyükelçiliğine başvurmak zorundadır. Sadece ikamet izni ile Türkiye’de 6 aydır yaşayan Irak vatandaşları vize için başvurabilirler.

Türkiye’de ikamet izni olmayan üçüncü ülke vatandaşları Türkiye’de ikamet izni olmayan üçüncü bir yurttaşsanız ve hala vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız, e-posta göndermeli ve başvuruyu Türkiye’de sunma ihtiyacını haklı çıkarmalısınız. Büyükelçilik başvurunuzu yapabileceği sonucuna varırsa, onayını onaylayan Büyükelçilikten e-postadan bir baskı çıkarmalısınız.

Norveç vize başvurusu için gerekli belgeler; Kontrol listesi, başvuru sürecini başlatmak için teslim etmeniz gereken belgelere genel bir bakış sunar. Norveç Vize Başvuru Merkezine gelmeden önce göndereceğiniz tüm belgelere sahip olduğunuzdan emin olun.

21.06.2017 tarihinden başlayarak vize başvuruları, belirli belgelerin, ilgili kontrol listesine göre Türkçe’den İngilizce’ye çevrilmesini sağlamalıdır. Tercüme edilmemiş belgeleri teslim etmeyen adaylar, daha uzun işlem süresi veya başvurunun reddedilmesi riskini doğuracaktır.

Listeleri ve anketleri kontrol edin:

 • Turistik ziyaret
 • Aile ziyareti (eş dışındakiler)
 • Arkadaş, erkek arkadaş / kız arkadaş, nişanlısı, eşi ziyaret et
 • Transit vize
 • İş ve İş Ekspresi Programı
 • Eğitim, kültür, spor
 • Norveç’te serbest dolaşım haklarını kullanan AB / AEA vatandaşlarının aile üyeleri
 • AB / AEA vatandaşı ve İsviçre vatandaşı olan bir aile üyesiyle seyahat eden ya da ziyaret eden kişiler
 • Arkadaşlık veya arkadaş ziyareti için davetiye formu
 • Davet mektubu, ziyaret edeceğiniz ana kişiden gelmelidir. Örnekler: Biyolojik aile üyesi, eş / nişanlısı, arkadaş / kız arkadaşı.
 • Mali teminat; Aileniz veya arkadaşlarınızı ziyaret ediyorsanız, ziyaret edeceğiniz kişi normalde bir finansal teminat vermelidir.
 • Temsil yetkisi; Birinin uygulamanızla bağlantılı olarak sizin adınıza hareket etmesini istiyorsanız, bunu yapmak için bu kişiye yetki vermelisiniz.

Norveç vize başvurusu için gerekli belgeler;

 • Uygulama Portalı’ndan kayıt onayının çıktısı
 • Kontrol listesi ve üzerinde listelenen belgeler
 • Pasaportunuz (Schengen bölgesinden planladığınız kalkıştan en az üç ay sonra geçerli olmalıdır)
 • Fotoğraf (uluslararası standartlara uygun olmalıdır)
 • Seyahat sağlık sigortası poliçeniz
 • Tıbbi nedenlerle ülkeye geri gönderilmeyle ilgili masraflar, tıbbi acil durumlarda tedavi ve / veya acil hastane tedavisi ve ölüm dahil olmak üzere en az 30.000 Euro’ya kadar ödenmelidir.
 • Sigortalarınızın tüm Schengen ülkelerinde geçerli olması
 • Schengen bölgesinde planladığınız tüm konaklamanızı kapsamalıdır.
 • Ülkenizde kural olarak satın alınmalıdır. Bu mümkün değilse başka bir ülkede satın alınabilir.
 • Daha fazla bilgiye ihtiyacımız olursa sizinle iletişime geçeceğiz. Başvuru süreci, gerekli tüm belgeler teslim edildikten sonra başlayacaktır.

Uygulamalar için işlem süresi normalde 15 takvim gününe kadardır. Bazı durumlarda başvurular Göçmenlik Dairesi’ne (UDI) gönderilir ve bunların işlem süresi 30 güne kadar çıkabilir. İstisnai durumlarda UDI’nin karar vermek için 60 güne kadar sürebilir.

Türkiye’de, çoğu durumda, elçilik veya konsolosluk başvurusu aldıktan sonra 15 gün içinde başvurunuzun sonucunu alacaksınız. Bu, Vize Başvuru Merkezindeki başvuru gününü ve Ankara veya İzmir’de bulunmuş olmanız halinde Ankara’ya çift yönlü ulaşımdan ibarettir. İş uygulamaları normalde 7 gün içinde işlenir.

Azerbaycan ve Ukrayna’dan Norveç’e vize başvurularının işleme süresi için 25 güne kadar bir işlem süresi planlamanız gerekmektedir (vaka işleme süresi için 10 güne ve Ankara’ya iki yönlü kurye için 15 güne kadar).

Şimdi Randevu Oluştur

Online vize işlemleri için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

“Yurtdışına çıkış işlemleri için en önemli işin başında gelen vize çıkarma işlemimi sorunsuz şekilde bitmesini sağlayan ekibe teşekkürlerimi iletiyorum. İyiki varsınız. . ”

Gencer Çetin

( Kanada Öğrenci Vizesi )

WhatsApp WhatsApp'tan Yaz
Şimdi Ara!
Adres Tarifi