Online Vize Başvurusu

İletişim Numaramız
Çalışma Günleri

Paz-Cts: 09.00-19.30

SIKÇA SORULAN SORULAR

BAŞVURUM NE ZAMAN SONUÇLANIR?

Schengen vizesi başvurunuz ülkelere göre değişiklik göstermek ile birlikte; istenilen evrakları bize ulaştırdığınız tarihten itibaren 2 ile 20 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.

BİR ÜLKENİN VİZE BAŞVURUMU REDDETME HAKKI VAR MI?

Konsoloslukların yetkileri arasında hangi yabancıların hangi koşullarda ülkelerine girebileceklerini belirlemek vardır. Vize bu amaca hizmet etmektedir. Konsoloslukların devletlerinin verdiği bu yetki uluslararası hukuk tarafından tartışılmazdır.

VİZE BAŞVURUM REDDEDİLİRSE TEKRAR BAŞVURU YAPABİLİR MİYİM?

Dilediğiniz kadar başvuru yapabilirsiniz ancak daha önce vermiş olduğunuz evrakları ekonomik durumunuzu gösteren belgeleri ve seyahat nedeninizde herhangi bir değişiklik yok ise bu tekrardan red almanıza neden olur. Durumunuzda değişiklik olmadığı sürece başvuru yapmamanızı tavsiye ederiz.

VİZE İHLALİ YAPARSAM SONUÇLARI NE OLUR?

Ziyaret ettiğiniz ülkeden sınır dışı edilirsiniz. Vizesini ihlal ettiğiniz ülkeye sürekli, geçici giriş yasağı veya para cezası ödeme ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

VİZE BAŞVURUMDA NELERE DİKKAT ETMEM GEREKİR?

Vize başvurunuzu gideceğiniz tarihten olabildiğince erken bir tarihe almalısınız. Özellikle çalışma ve öğrenim amaçlı gidecek olanların vize işlemleri 2 veya 3 ay sürmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak bir randevu alınmalıdır. Pasaportunuz yıpranmamış olması ve vize başlangıç tarihinizden itibaren en az 1 yıl geçerli olmasına özen gösteriniz.

VİZE ALIRKEN HANGİ BELGELER İSTENİR?

Bu ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Genellikle vize alınabilmesi için vatandaşı olduğunuz ülkeye geri döneceğinizi kanıtlayıcı belgeler olmalıdır.

 

WhatsApp WhatsApp'tan Yaz
Şimdi Ara!
Adres Tarifi